sobota, 26 grudnia 2015

Jak szybko i skutecznie skończyć z fotografią

Witam serdecznie!
Po długiej, długiej przerwie wreszcie nadszedł czas, aby urodzić jakiś post. Natchnienie nadeszło niespodziewanie (bo musicie wiedzieć, że blog Iza Łysoń Arts - Fotografia Psów z fotografią ma niedużo wspólnego. To tylko taka przykrywka, żebym gdzieś w końcu mogła zacząć pisać. Zależy mi ogromnie na tym, żeby zachodziła tu swoista synteza sztuki. Posty pojawiają się tak rzadko, bo zanim  w końcu uda mi się coś  stworzyć myślę nad tym kilka miesięcy (tak jak np. nad tą dygresją, która, swoją drogą, miała wyglądać zupełnie inaczej, być dużo bardziej rozbudowana i dygresyjna, ale oczywiście, jako że tworzyłam ją przez czas tak długi, co druga myśl uleciała już z mojej głowy i będziecie musieli (a raczej ja będę musiała, przecież gdzieś już pisałam, że ten blog piszę dla siebie (albo dla zbawienia ludzkości? (nie pamiętam już, cholera))) zadowolić się wersją skróconą), a myślenie najlepiej idzie mi wtedy, gdy fizycznie jestem już absolutnie umierająca. Ogólnie ilość weny twórczej jest odwrotnie proporcjonalna do chęci wstania z łóżka. Jako, że nie znoszę toczyć frazesów na kołach, nic nowego się tutaj nie pojawia (a po szczeniaczkowym poście, który językowo był ultraokropny, pojawiła się jakaś twórcza depresja)) podczas gdy przeglądałam zdjęcia wykonane w ciągu ostatniego tygodnia.

Mam dziś dla Was radę. Jeśli Wasi znajomi narzekają, że zbyt dużo czasu spędzacie nad zdjęciami, rodzina nie jest zadowolona z części budżetu przeznaczonej na sprzęt fotograficzny, a Wy macie tego dość... Wystarczy wziąć  swojego psa i Sigmę 85mm f/1.4 na długi spacer. I oczywiście wykonywać zdjęcia tylko w ruchu (najlepiej na f/1.4)! Frustracja i zniechęcenie gwarantowane!
Im mniejszy i szybszy będzie Wasz psiak, tym lepsze efekty osiągniecie!
I gwarantuję, że nieostre będą właśnie najlepsze ujęcia z całej serii (nie wiem dlaczego ale zawsze tak jest). Oto dowód:


Marzycie o ujęciach słodkiego szczeniaczka w ruchu? Dzięki Sigmie 85mm f/1.4 będziecie mogli marzyć jeszcze przez długi czas! :3Na dziś to tyle, następny post pewnie za pół roku, do zobaczenia! :D

3 komentarze:

 1. Oj tam tamronik 70-200 też może zaskoczyć i robić piękne nieostre zdjęcia w ruchu, o dziwo 50mm bez AF czasami lepiej daje sobie radę :D. Zdjęcia w ruchu wyglądają pięknie, ale co się człowiek przy nich namęczy to jego.
  PS: Mam nadzieję, że kolejny post będzie jednak trochę szybciej :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wonderful pictures Iza. I read an interview in the german nikon Bible. If you want, I will invite You to my blog "On Location Dogs". - www.ottimaks365.blogspot.de - A Dog every Day. By the way - my parents came from silesia and they lived in the near of Opole/ Niemodlin before Worldwar II. But I can't polish language.
  Lot of greeting and success for your loveley pictures of loveley dogs!
  Michael

  OdpowiedzUsuń